Герметичні насоси - це різновид хімічних насосів. Вони використовуються для перекачування в стандартних умовах особливо агресивних, токсичних, активних, нейтральних і таких, що містять вибухонебезпечні леткі компоненти рідин, у тому числі і тих, які утворюють вибухонебезпечні суміші при взаємодії з повітрям.

Компанія «Енергомашкомплект» пропонує герметичні насоси для промислових підприємств, будівельної індустрії і паливно-енергетичного комплексу. Герметичні насоси виробляються у вигляді моноблочної конструкції з особливо стійких до хімічно агресивних речовин матеріалів. Герметичні насоси застосовуються у виробничих процесах на підприємствах хімічної, нафтохімічної, нафтової, газової та паливно-енергетичної галузей промисловості. Без них не обходяться виробництва металургійної, сільськогосподарської, переробної, машинобудівної та харчової промисловості. Герметичні безсальникові вибухозахищені насоси, виготовлені з високоміцних матеріалів, забезпечують на самих небезпечних і складних виробництвах:

- Повну герметичність технологічних процесів;
- Відсутність витоків продукту, що перекачується, а отже його контакту з атмосферним повітрям;
- Збереження початкової стерильності і чистоти перекачуваного продукту;
- Низьку кавітаційну здатність;
- Широкий діапазон за рівнем продуктивності;
- Безпека і захищеність персоналу і навколишнього природного середовища;
- Довговічність, надійність і енергоекономічність в експлуатації;
- Практично повна відсутність шуму і вібрації.

Герметичні насоси виготовляються без зовнішніх ущільнень обертових деталей з моноблочною конструкцією, яка об'єднує власне насосну частину і вбудований асинхронний електродвигун. Робоче колесо одностороннього входу з щілинним ущільненням виключає можливість попадання в електродвигун механічних забруднень. Мастило і охолоджування герметичних насосів здійснюється за допомогою рідини, що перекачується. Конструкція насосів забезпечує автоматичне розвантаження від осьових сил, що виникають в процесі роботи. Ці компенсаційні пристрої в усьому робочому діапазоні подач забезпечують найкраще оптимальне фіксування ротора із закріпленим на ньому робочим колесом в осьовому напрямку.

Герметичність насосу забезпечена відсутністю сальників, які замінені магнітною муфтою, що складається з двох напівмуфт - провідної (на валу двигуна) і відомої (на валу насоса). Напівмуфти з'єднуються силами магнітів з рідкоземельних металів, які в них розташовані. Магнітний зв'язок напівмуфт забезпечує безконтактну передачу крутного моменту від двигуна до валу насоса. Таким чином, насос не має навіть мінімального зовнішнього витоку рідини, що перекачується і є повністю герметичним.

Герметичні насоси виробляються з проточною частиною з нержавіючої сталі або титану, перед пуском у всмоктуючий трубопровід і насос слід залити рідину, що перекачується. Насоси в горизонтальному виконанні кріпляться за лапи кронштейна. Герметичні насоси відносяться до складного обладнання та до їх монтажу та експлуатації допускаються тільки висококваліфіковані фахівці, підготовка яких підтверджена відповідними документами про здачу іспиту на право монтажу та обслуговування даного обладнання. Перед експлуатацією насос необхідно заземлити. Герметичні насоси для запобігання аварій і відмов обладнуються на місці експлуатації автоматичною системою контролю та захисту, яка забезпечує:

- Контроль тиску на всмоктуванні і нагнітанні;
- Захист від пуску незаповненого насосу;
- Захист насосу від роботи "всуху" при кавітаційному зриві;
- Захист двигуна від перевантаження.

Компанія «Енергомашкомплект» завжди готова не лише продати найнадійніші і високопродуктивні герметичні насоси, а й надати технічні консультації з усіх потрібних питань. Ми відкриті і завжди налаштовані на встановлення взаємовигідного та довгострокового співробітництва з покупцями нашої продукції.