Редуктора промислові: види та характеристики

Редуктор – це механізм, який забезпечує подачу та перетворення крутного моменту за допомогою однієї або кількох механічних передач. Редуктор являє собою пристрій, який здатен трансформувати високу кутову швидкість обертання вхідного валу в нижчу на вихідному валу, момент обертання при цьому підвищується.

Редуктора промислові мають свою класифікацію, яка базується на типі механічної передачі. Зокрема, виділяють циліндричні, конічні, конічно-циліндричні, черв'ячні, хвильові та планетарні редуктори. Кожен з них має свої особливості, про які ми і поговоримо.

1. Циліндричні редуктори є найпоширенішими. Основне їх завдання – зміна напрямку обертального моменту та кутової швидкості при обертальній передачі одного валу до іншого. Така передача може бути паралельною або співіснуючою. Редуктори такого типу бувають одно- або багатоступеневими.

Характеризується циліндричний редуктор високим рівнем ККД, надійністю та відсутністю самостійного гальмування. Редуктор під час роботи не нагрівається. Вони прості в роботі та обслуговуванні. Однак значним недоліком таких редукторів є надмірна гучність.

2. Конічні редуктори призначені передачі обертального руху між осями. Осі в цьому випадку перетинаються під прямим кутом. Мають досить високий ККД. До недоліків можна віднести габаритність та високу трудомісткість процесу.

3. Черв'ячний редуктор призначений для передачі обертання між валами перехресного типу. Варіантів таких механізмів може бути безліч, зокрема одно- та багатоступінчасті, універсальні тощо.

Особливість редукторів такого типу полягає у його компактних розмірах, плавності та безшумності робочого процесу. Вихідні вали в черв'ячних редукторах розташовані під прямими кутами, також вони мають функцію самогальмування. Проте ККД у редукторах цього типу досить низький. Вони мають підвищений знос та сильно нагріваються під час роботи. Також черв'ячні редуктори є досить складними в установці та налаштуванні.

4. Конічно-циліндричні. Такий вид редуктора дістав свою назву завдяки шестерням, які мають конічну та циліндричну форми. Особливою ознакою такого редуктора є перетин осей валів відбору потужності. Редуктори цього типу мають високий ККД. Істотною перевагою таких редукторів є їх довговічність. Характеристики конічно-циліндричних редукторів схожі до циліндричних редукторів.

5. Планетарні редуктори – це щось середнє між редукторами черв'ячного та циліндричного типу. Обертальний рух цих редукторів здійснюється в межах однієї осі. Редуктори мають невеликі габарити, є надійними та довговічними у плані роботи, а також легкими в ремонті. Проте ККД таких редукторів є нижчим, ніж у циліндричних. Такі редуктори мають високу ціну, що пов'язано зі складністю процесу виготовлення.

6. Хвильові редуктори здійснюють передачу обертання за допомогою хвильової деформації. Передача здійснюється уздовж осі вала. До переваг редукторів такого типу можна віднести плавність та кінематичну точність роботи. Такий редуктор працює при підвищеному навантаженні, тому усі матеріали для виготовлення деталей є дуже високоякісними, що впливає і на вартість редукторів.

Компанія "Енергомашкомплект" пропонує Вам придбати редуктора промислові за доступними цінами! Вся наша продукція – від провідних заводів-виробників. На товари діє заводська гарантія. За потреби ми допоможемо Вам підібрати редуктори. Гарантуємо оперативність та високий рівень сервісу. Працюємо по всій Україні.