Дренажні насоси: як вибрати

Поговоримо про дренажні насоси. Вони призначені для перекачування води, а також прекрасно осушують затоплені об'єкти (підвали, погреби, гаражі та інше). Вони впораються з мало і слабо забрудненою водою. Залежно від характеру і наявності домішок у воді, яку необхідно перекачати, дренажні насоси діляться на наступні групи:
- насоси, які можуть перекачати слабо забруднену воду з об'ємом механічних домішок, що не перевищують 5%, а в розмірі - не більше 5 мм (для перекачування дощової води, води з басейну, для осушення затоплених підвалів);
- насоси, які можуть перекачати середньо забруднену воду з об'ємом механічних домішок, що не перевищують 10%, а розмір - не більше 35 мм (наприклад, для перекачування води з колодязя);
- фекальний насос - для осушення будівельних котлованів, де є скупчення великих частин бруду, щебеню; для перекачування води з озер, ставків з великою кількістю піску або мулу, а також стічних вод.

Більшість фекальних насосів оснащено ріжучою крайкою, яка допомагає подрібнювати всі великі частинки, які потрапляють всередину. А також датчиком сухого ходу (після завершення ходу він опускається на дно, і насос відключається для уникнення згоряння).

Усі названі вище насоси можуть бути виконані як в металевому, так і в пластиковому корпусі. Матеріал проточної частини відцентрових заглибних фекальних насосів НЦІ-Ф-100 і НЦІ-Ф-100П, які пропонує компанія "Енергомашкомплект", виконані з сірого чавуну. Цей подрібнюючий пристрій ножового типу активно використовується на тваринницьких фермах і комплексах.

Компанія "Енергомашкомплект" підбирає необхідне обладнання для підприємств України, проводить технічні консультації з модернізації фізично і морально застарілого обладнання.

Для кожного насоса існує своя максимальна глибина занурення. Якщо говорити про заглибні фекальні насоси НЦІ-Ф-100 і НЦІ-Ф-100П, то максимальна глибина вивантаження в стандартному виконанні становить 3 м і 8 м. Дренажний насос, як правило, залишає після себе рівень води в 1,5 см, а фекальний насос - приблизно 5 см. Якщо порівнювати ці насоси з однаковою продуктивністю, то у дренажного насоса напір буде більший.

Для правильного підбору насосів важлива така технічна характеристика: витрата (вимірюється в л / м або куб. м / год) і напір (вимірюється в метрах). З усіх питань завжди можна звернутися в технічний відділ підприємства "Енергомашкомплект".